Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: péče o děti, výživné na děti, co lze nárokovat

Jak postupovat při
vyjednávání, když s ním
není domluva?

otázka

Dobrý den obracím se na vás s otázkou. S manželem jsme v odluce před rozvodem.Manzel je velmi neustupny a vyhrožuje že mě nebude dávat na syna 9 let žádné alimenty ani po rozvodu. Zatím už 3 měsíce to u nás funguje tak že já si platím nájem a další platby a vyživuji ještě syna a to mám měsíčně jen 12000 čistého. Mám syna u sebe přes týden a manžel syna na víkendy. Přičemž se s ním nedá na nic domluvit

Je to nespravedlivé. Chtěl výchovu dohodou s tím že si nebude navzájem nic platit. On nebydlí v našem bydlišti a ještě má pracovní dobu neurčitou. Jak mohu postupovat i při vyjednávání a mám nějaké možnosti. Tohle mě nepřipadá vyrovnané a to manžel mluví že jde o dobro syna.

Děkuji za odpověď

odpověď

Dobrý den, doporučujeme vyhledat nejbližší OSPOD (bývá na obecním úřadě) a tam se s nimi poradit o nejlepším dalším postupu. Pokud manžel nespolupracuje a neplatí relevantní částky na výživu svých dětí, bude možná potřeba výživné pro děti zajistit soudním rozsudkem. Pokud Vám doporučí žalobu, můžete si ji pak připravit na našem serveru v Průvodci. První a nejlepší možností je však vždy pokus o dohodu - vysvětlit si situace, porovnat příjmy obou rodičů a porovnat výdaje obou rodičů ohledně zabezpečení dětí, a pokusit se tyto částky spravedlivě srovnat.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .