Z vašich dotazů na téma: péče o děti, výživné na děti, co lze nárokovat

Jak postupovat při
vyjednávání, když s ním
není domluva?

otázka

Dobrý den obracím se na vás s otázkou. S manželem jsme v odluce před rozvodem.Manzel je velmi neustupny a vyhrožuje že mě nebude dávat na syna 9 let žádné alimenty ani po rozvodu. Zatím už 3 měsíce to u nás funguje tak že já si platím nájem a další platby a vyživuji ještě syna a to mám měsíčně jen 12000 čistého. Mám syna u sebe přes týden a manžel syna na víkendy. Přičemž se s ním nedá na nic domluvit

Je to nespravedlivé. Chtěl výchovu dohodou s tím že si nebude navzájem nic platit. On nebydlí v našem bydlišti a ještě má pracovní dobu neurčitou. Jak mohu postupovat i při vyjednávání a mám nějaké možnosti. Tohle mě nepřipadá vyrovnané a to manžel mluví že jde o dobro syna.

Děkuji za odpověď

odpověď

Dobrý den, doporučujeme vyhledat nejbližší OSPOD (bývá na obecním úřadě) a tam se s nimi poradit o nejlepším dalším postupu. Pokud manžel nespolupracuje a neplatí relevantní částky na výživu svých dětí, bude možná potřeba výživné pro děti zajistit soudním rozsudkem. Pokud Vám doporučí žalobu, můžete si ji pak připravit na našem serveru v Průvodci. První a nejlepší možností je však vždy pokus o dohodu - vysvětlit si situace, porovnat příjmy obou rodičů a porovnat výdaje obou rodičů ohledně zabezpečení dětí, a pokusit se tyto částky spravedlivě srovnat.

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Vytvořte si vlastní žádost o rozvod

Průvodce žádostí o rozvod
Podobné otázky
Další otázky na podobná témata