Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, sporný rozvod, péče o děti

Jak postupovat když není
dohoda o péči o děti?

Články k tématu
otázka dotaz z: 1. 2. 2022
Dobrý den.Pokud se manželé nedohodnou v péči o dítě.Potřebuji radu jak postupovat?Děkuji
odpověď aktualizováno: 3. 2. 2022
Dobrý den, dohoda je vždy lepší jak z hlediska dětí, tak z hlediska rodičů, protože soudní třenice ohledně dětí bývají dlouhé a náročné pro všechny zúčastněné. Nicméně pokud dohoda opravdu není možná, lze požádat soud o určení poměrů dětí, a následně (po soudním rozsudku o poměrech dětí) lze požádat o rozvod (tzv. "sporný rozvod", kdy druhá strana nemusí souhlasit). Všechny potřebné dokumenty lze připravit u nás v Průvodci rozvodem. S pozdravem tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Postup rozvodu závisí na schopnosti manželů dohodnout se. Pokud se manželé dohodnou na rozvodu, péči o děti i rozdělení majetku, jde o nesporný rozvod, který je rychlý a méně komplikovaný. Pokud dohoda není možná, následuje sporný rozvod, který může trvat roky, zahrnuje složitá soudní řízení a přináší nejistotu a finanční rizika.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?