Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, sporný rozvod

Dobrý den, lze se rozvést i
když manžel se odmítá
podepsat?

Články k tématu
otázka dotaz z: 29. 6. 2022
Dobrý den,
jde udělat rozvod i bez podpisu manželka. Odmítá mi podepsat papíry. Existuje nějaká varianta?
odpověď aktualizováno: 2. 7. 2022
Dobrý den,
pokud se nedokážete dohodnout, není problém podat jednostrannou žádost o rozvod, respektive tzv. "Návrh na rozvod manželství". Váš rozvod pak bude takzvaně "sporný" a soud bude zkoumat, kdo se více "zasloužil" o rozpad manželství. Doporučujeme zkusit vyplnit našeho on-line Průvodce, zjistíte pak jaká je složitost vašeho rozvodu, jaké dokumenty budete pro rozvod potřebovat, a budete si tyto dokumenty zároveň moci on-line připravit a rovnou podat na soud.
S pozdravem
tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Postup rozvodu závisí na schopnosti manželů dohodnout se. Pokud se manželé dohodnou na rozvodu, péči o děti i rozdělení majetku, jde o nesporný rozvod, který je rychlý a méně komplikovaný. Pokud dohoda není možná, následuje sporný rozvod, který může trvat roky, zahrnuje složitá soudní řízení a přináší nejistotu a finanční rizika.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?