Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, zletilé děti

Děláme rekonstrukci,
přítel ještě není
rozvedený

otázka

Dobrý den, mám dotaz. S přítelem který ještě není rozvedený máme společně koupený domeček a děláme rekonstrukci. Není tam voda, koupelna. Už jsme spolu šest let. Když se rozvede, děti má už velké. Jak to bude dál. Přítel pracuje v Německu a i když nejsou spolu ve společné domácnosti tak ji financuje. Jeho žena nikdy nepracovala a nechce. Přítel má strach z rozvodu.

odpověď

Dobrý den,  z rozvodu určitě není třeba mít strach, obzvláště pokud situace trvá již delší dobu a děti jsou zletilé. V takovém případě stačí podat žádost o rozvod - ideální je situace, kdy rozvod podepíšou oba manželé, pak je to jen formalita vyřízená velice rychle. V případě, že manželka nesouhlasí, lze podat žádost o rozvod jednostranně. Podrobnosti najdete zde: https://www.rozvod-poradna.cz/jak-na-rozvod-manzelstvi-postup Pro podání žádosti o rozvod stačí vyplnit on-line průvodce zde: https:// www.rozvod-poradna.cz/pruvodce

S pozdravem

tým Rozvod-poradna.cz

Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .