Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu, dělení majetku

Co s tím když manželka
odjede, odveze si věci a já
nadále vše platím?

Články k tématu
otázka dotaz z: 29. 6. 2022
Děkuji za odpověď, jen bych chtěl vidět konkrétní věc tedy když manželka tedy odejde k rodičům může si brát ze společného domu věci já tu budu zůstávat a budem si tady střídat děti na půl a jak je to s placením dluhu na dům když odejde teď pryč stejně platím vše vím že to nikoho nezajímá že je to spolecne ale tím že odejde z domu už se to mění nebo ne i tak chce at ji ještě platim teď že půjde pryč z domu na zařízení atd. I na děti at ji platím když zůstanu v domě že mám dům pro sebe jen a budem si je střídat. Budem mezitím čekat na lhůtu odcizení 6 měsíců pro možnost vypořádání děti a rozvodu a pak majetku.
Děkuji za odpověď. 
odpověď aktualizováno: 2. 7. 2022
Dobrý den,
nenapsal jste kdy byl dům pořízen, a kdy byla pořízena hypotéka. Pokud obojí proběhlo za trvání manželství, tak půlka domu i půlka dluhu patří každému z vás. Většinou se to řeší tak, že se hypotéka i dům převedou na jednoho z manželů a druhému je vyplacena jeho poměrná část (tržní cena domu mínus zůstatek hypotéky, děleno dvěma). Pokud nemáte na vyplacení, lze vyplácet i ve splátkách libovolně dlouho. Tyto splátky se pak platí nad rámec výživného na děti.  Nebo lze dům prodat, hypotéku splatit, a zbytek si rozdělit na půl.
S pozdravem
tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Postup rozvodu závisí na schopnosti manželů dohodnout se. Pokud se manželé dohodnou na rozvodu, péči o děti i rozdělení majetku, jde o nesporný rozvod, který je rychlý a méně komplikovaný. Pokud dohoda není možná, následuje sporný rozvod, který může trvat roky, zahrnuje složitá soudní řízení a přináší nejistotu a finanční rizika.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?