Poradna

Články k tématu

Z vašich dotazů na téma: sporný rozvod, postup rozvodu, rychlost rozvodu

Co dělat, když se manželka
rozvést nechce?

otázka
Dobrý den, přítel se bude rozvádět. Snaží se o dohodu s manželkou na nesporný rozvod, ale ona odmítá a chce u soudu uvést, že se rozvádět nechce. Co bude prosím následovat? Je dána nějaká zákonná lhůta do kdy musí být manželství rozvedeno, i když jeden z manželů odmítá? Děti mají dospělé, takže toto se řešit nemusí. Děkuji za informaci.
odpověď
Dobrý den, zda bude manželství rozvedeno je pouze na úvaze soudce, nejsou na to zákonné předpisy. Je tedy potřeba, aby zaslal žalobu na rozvod manželství (spornou) a doložil soudu co nejlépe důvody, proč manželství nemůže dále fungovat (takovým důvodem může například být, pokud již delší dobu žije s jinou partnerkou). Před soudem pak budou probíhat výslechy účastníků, kde si soud vyslechne jednotlivé strany, a následně rozhodne S pozdravem tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma
Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

A jaký bude ten váš rozvod?

Jen pár kliknutí vás dělí od rozvodových dokumentů připravených "na míru" pro váš případ. Rozvodové dokumenty ke stažení a podrobné instrukce co s nimi - to je Průvodce rozvodem.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší).
V případě, že nezletilé děti spolu máte, bude potřeba před samotnou žádostí o rozvod podat návrh na úpravu poměrů dětí po rozvodu (je součástí tohoto průvodce - bude vytvořen v dalších krocích).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .