Poradna

Z vašich dotazů na téma: sporný rozvod, postup rozvodu, rychlost rozvodu

Co dělat, když se manželka
rozvést nechce?

Články k tématu
otázka dotaz z: 1. 2. 2022
Dobrý den, přítel se bude rozvádět. Snaží se o dohodu s manželkou na nesporný rozvod, ale ona odmítá a chce u soudu uvést, že se rozvádět nechce. Co bude prosím následovat? Je dána nějaká zákonná lhůta do kdy musí být manželství rozvedeno, i když jeden z manželů odmítá? Děti mají dospělé, takže toto se řešit nemusí. Děkuji za informaci.
odpověď aktualizováno: 2. 2. 2022
Dobrý den, zda bude manželství rozvedeno je pouze na úvaze soudce, nejsou na to zákonné předpisy. Je tedy potřeba, aby zaslal žalobu na rozvod manželství (spornou) a doložil soudu co nejlépe důvody, proč manželství nemůže dále fungovat (takovým důvodem může například být, pokud již delší dobu žije s jinou partnerkou). Před soudem pak budou probíhat výslechy účastníků, kde si soud vyslechne jednotlivé strany, a následně rozhodne S pozdravem tým Rozvod-poradna.cz
Více informací

Pokud se nemůžete s manželem/manželkou dohodnout na rozvodu, bude váš rozvod složitější, zejména pokud máte nezletilé děti a společný majetek. Doporučuje se dosáhnout alespoň částečné dohody o majetku a péči o děti, aby se předešlo dlouhým soudním sporům. Na našem webu můžete jednoduše připravit vzorovou žádost o sporný rozvod, která se automaticky vyplní dle vašich údajů. Kromě samotné žádosti o rozvod je nezbytné předem vyřešit poměry dětí po rozvodu. Naše šablony a průvodci vám pomohou vyplnit potřebné dokumenty správně a podat je na příslušný soud, čímž vám usnadní celý proces rozvodu.

Více ...

Více ...

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?