otázka
dotaz z: 29. 6. 2022
Dobrý den.
Rád bych se zeptal na jednu věc. S manželkou jsme se rozváděli letos - nesporný rozvod - dohoda o vypořádání SJM, dohoda o dětech, rozsudek.
Bývalá manželka nyní chce nad rámec Dohody o vypořádání SJM nějakou konkrétní sumu peněz. Pokud prý jí peníze nedám, jan tvrdí, že může 3 roky po rozvodu požádat soud o nějaké dovypořádání SJM.
Může kdokoli z nás 3 roky po rozvodu napadnout výše zmiňovanou dohodu a požadovat tak jiné vyrovnání majetku?
Nebo existuje jiná forma, jak tuto (soudem schválenou) dohodu změnit? Nebo mě pouze zkouší nějak zastrašit?
Moc
Děkuji za odpověď.
S pozdravem
odpověď
aktualizováno: 1. 7. 2022
Dobrý den,
toto lze pouze za předpokladu, že by uzavřená nebyla "kompletní", tzn. manželka by přišla s tím, že ještě existuje nějaký majetek, který dohodou nebyl rozdělen/vyřešen.
S pozdravem
tým Rozvod-poradna.cz
Více informací
Do společného jmění manželů (SJM) patří veškerý majetek nabytý během manželství, s výjimkou majetku pořízeného před sňatkem, dědictví a darů výlučně jednoho z manželů. SJM zahrnuje společné vybavení domácnosti, nemovitosti, auta, hypotéky a dluhy. Při rozvodu se tento majetek dělí rovným dílem bez ohledu na výši příjmů jednotlivých manželů. Pokud jeden z manželů investoval do majetku druhého, má nárok na polovinu těchto investic, což může být problematické prokázat u soudu. Hypotéky při rozvodu mohou komplikovat situaci, ale možné řešení je prodej nemovitosti nebo splátkový kalendář.
Více ...
Více ...