Poradna

Z vašich dotazů na téma: postup rozvodu

Chci se rozvést ale nechci k
soudu. Jde to?

Články k tématu
otázka
Dobrý den chtěla bych poradit chci se rozvést v manželství nám to neklapalo žádné děti spolu nemáme ani žádný majetek nemáme tak bych se chtěla rozvést můžete mi poradit a u soudu bych nechtěla být sním nechci se sním setkat Děkuji mockrát
odpověď
Dobrý den,

bez osobní účasti u soudu bohužel rozvod není možný. Máte dvě možnosti: buďto se rozvést nesporně (pak potřebujete podpis manžela a dohodu o rozdělení SJM - i když jak říkáte žádný majetek nemáte), pak je rozvod rychlý a rozvedou vás po prvním soudním stání. A nebo se rozvést sporně (když žádost o rozvod podá jen jeden z manželů), pak bude soud řešit příčiny rozvratu a může to teoreticky trvat déle.

Doporučujeme pročíst tento náš text, kde se dozvíte více: https://www.rozvod-poradna.cz/jak-na-rozvod-manzelstvi-postup (v patičce je pak rozcestník na další texty).

Následně si můžete rozvodové dokumenty vyrobit on-line v našem Průvodci, který Vás formou několika jednoduchých kroků provede tvorbou rozvodových dokumentů a jejich odesláním k soudu.

S pozdravem


tým Rozvod-poradna.cz
Další otázky na dané téma

Přidat dotaz

Články k tématu
vygenerováno 2400 rozvodových dokumentů
našim klientům 9 800 000,- Kč ušetřeno za dokumenty
advokátní kancelář Staňková 2005 zkušenosti s rozvody od roku
 

Online průvodce rozvodem

Zde si můžete vyplnit šablony rozvodových dokumentů a přečíst návod, jak je správně vytisknout, opatřít přílohami a odeslat k soudu.

 

1/3 Základní údaje o Vašem rozvodu

Zvolte, zda máte nějaké společné děti, které ještě nedovršily 18 let (zletilé děti se z hlediska rozvodu neřeší, a to ani když ještě studují).
Zvolte ano, pokud máte shodu v tom, které dítě bude po rozvodu v čí péči, kdy se s ním bude stýkat druhý partner a kolik bude platit na výživném na děti.

Složitost Vašeho rozvodu

40%
  •  
  • Celková cena:

 


Platební bránu zajišťuje .

Rozvodová poradna zdarma

Poradna

Máte dotaz?